Kamica nerkowa – jak ją rozpoznać?

Kamica nerkowa to poważna choroba, która dotyka sporą liczbę osób między 30 a 50 rokiem życia. W związku z tym, że w Europie zapada na nią nawet 5-10% wszystkich ludzi, warto dowiedzieć się o niej możliwie jak najwięcej. Kamica nerkowa objawia się silnym bólem, czyli tak zwaną kolką nerkową. Czy są jeszcze jakieś inne jej objawy? Jak rozpoznać kamicę nerkową u siebie i bliskich?

 

Kamica nerkowa – o chorobie

Kamica nerkowa - jak ją rozpoznać?Kamica nerkowa wiąże się z tworzeniem złogów w nerkach lub innych miejscach w drogach moczowych (na przykład w pęcherzu moczowym). Złogi te nazywane są kamieniami, a ich skład związany jest z elementem, którego jest za dużo w moczu, w związku z czym się z niego wydziela, odkłada i rośnie. Małe kamienie mogą wydostać się z układu moczowego wraz moczem. Te duże jednak zalegają w nim i rosną jeszcze bardziej. Pojawieniu się choroby sprzyja nieodpowiednia dieta, wypijanie zbyt małej ilości wody, jak również infekcje dróg moczowych. Niektóre osoby mają większe predyspozycje do powstawania tej choroby, niż inne.

 

Kamica nerkowa – objawy choroby

Kamica nerkowa objawia się najczęściej silnym bólem, zlokalizowanym w okolicy nerek i promieniującym do pęcherza, a nawet do uda. Inne objawy towarzyszące to wzdęcia, wymioty, nudności, a także obecność krwinek czerwonych w moczu. Jednak tak naprawdę tylko lekarz jest w stanie postawić jasną diagnozę, wskazując, że odczuwane dolegliwości związane są właśnie z kamicą nerkową. Żeby ulżyć nieco w pierwszych dolegliwościach (ból pojawia się nagle i jest wyjątkowo mocny), choremu należy podać środki przeciwbólowe i rozkurczające. Sprawdzi się także fitolizyna pasta, czyli środek leczniczy przeznaczony do stosowania przy zakażeniach i infekcjach dróg moczowych, a także w kamicy dróg moczowych i przy kamicy nerkowej. Warto wykonać test – już lekkie uderzenie w okolicę nerek brzegiem dłoni jest dla osoby chorej bardzo bolesne. Jeśli ból nie pojawia się w takim wypadku, być może wcale nie chodzi o kamicę nerkową, tylko jakieś inne problemy i choroby.

Więcej dowiesz się na https://www.dbajonerki.pl/fitolizyna-pasta-doustna.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.